Tradycyjny sport, nowoczesna technologia - gadżety dla biegaczy

Bieganie warto zacząć od impulsu, który popchnie nas do treningu, nie od tworzenia listy rzeczy, które na pewno będą konieczne, by uprawiać ten sport. Ale jeśli zajmujesz się nim od jakiegoś czasu, zdążyłeś już prawdopodobnie stworzyć własną wymarzoną listę. Zastanów się, czy nie warto dodać do niej kilku pozycji.

Pomiar kwasu mlekowego? Teraz to możliwe!

Wbrew pozorom urządzenie takie, jak analizator kwasu mlekowego, może się przydać również biegaczom amatorom. Jego użytkowanie wprawdzie nie jest zupełnie intuicyjnym procesem, wymaga bowiem pewnej dozy wiedzy z zakresu cyklów aktywności, które zachodzą w ludzkim organizmie.

Mimo to nie warto skreślać go ze swojej listy wymarzonych akcesoriów do biegania – wykorzystane w odpowiedni sposób, ma szansę na zawsze zmienić Twoje metody treningowe i przybliżyć Ci cele, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Analizator pomoże Ci stworzyć trening oparty o indywidualne parametry wysiłkowe Twojego ciała, dzięki czemu bieganie stanie się dużo bardziej efektywne.

Smartwatch – Twój trener, kompas i relaks w jednym

Jeśli poważnie myślisz o swoich treningach, w Twoim arsenale z całą pewnością znajduje się już pulsometr. To akcesorium, które przydaje się i maratończykom, i zwolennikom sprintów, i osobom trenującym HIIT. Obecnie jednak technologia stwarza zaangażowanym biegaczom o wiele większe możliwości – smartwatche do biegania pozwalają nie tylko na dokładny pomiar tętna, ale także na ułożenie całego treningu.

Aplikacje na smartwatch pozwolą Ci na korzystanie z GPS, stworzą pełen zadaniowych ćwiczeń, inspirujący program treningowy czy ukoją Twój umysł ulubioną muzyką. Biegacze, którzy zdecydowali się na korzystanie ze smartwatchy do biegania, na ogół nie wracają już do starszego typu urządzeń. Tu wszystkie potrzebne funkcje znajdują się w jednym miejscu, w formie, która w żaden sposób nie utrudnia biegu.

Dobra czołówka, czyli jaka?

Inwestycja w czołówkę to absolutna podstawa dla wszystkich, którzy upodobali sobie nocne biegi terenowe na orientację czy inny rodzaj biegów, który wymaga poruszania się po słabo oświetlonym terenie. Smartwatche do biegania, a także smartfony są co prawda wyposażone w aplikacje, które mogą posłużyć jako latarka, jednak w praktyce jest to opcja, z której wygodnie jest korzystać raczej okazjonalnie.

Przy wyborze czołówki zwróć przede wszystkim uwagę na jej ciężar. Jeśli będzie ważyła zbyt wiele, może spowodować ból głowy i utrudnić trening. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej czołówkom ładowanym za pomocą akumulatorów. W tym przypadku wagi latarki nie powiększa waga koniecznych w niej baterii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ