PODKŁADY POD MAKIJAŻ

Podkład to bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy element makijażu. Twarz jest jak płótno obrazu przygotowywane przez malarza do twórczej pracy, a podkład jak środki gruntujące. Kolorowe kosmetyki nałożone bezpośrednio na skórę nie prezentują się tak, jak po nałożeniu ich na odpowiedni dla danej cery podkład.
Aplikacja
Przed aplikacją podkładu myjemy dokładnie skórę twarzy odpowiednim dla danej cery kosmetykiem, a następnie nakładamy krem nawilżający. Posiadaczki skóry tłustej, łojotokowej niekoniecznie muszą używać kremu nawilżającego.

Podkład nakłada się na różne sposoby. Do jego aplikacji możemy wykorzystać silikonowe gąbeczki, opuszki własnych palców, czy też płaskie, średniej grubości pędzle do makijażu z naturalnego włosia.
Ruchem wklepującym nakładamy podkład szczególnie w miejscach, gdzie znajdują się niedoskonałości skóry, które trzeba ukryć: wypryski, zaczerwienienia itp.
Aplikację podkładu pod makijaż zaczynamy od czoła, kierując się ku dołowi twarzy i nakładamy go od środka twarzy ku zewnątrz. Uważać należy na okolice włosów i brwi, kącików oczu, nozdrzy i ust – te miejsca łatwo pominąć lub źle rozetrzeć podkład.
Nałożony podkład pod makijaż musi zostać utrwalony sypkim pudrem, najlepiej transparentnym – wtedy nie zmieni on koloru.

PODKŁADY POD MAKIJAŻCzyny zakazane
Zdarza się, że widzimy kobiety w maskach zamiast twarzy, z nierówno nałożonym, źle dobranym kolorystycznie podkładem pod makijaż. Jakie są tego przyczyny?

  • Pudrowanie twarzy, która została już pokryta podkładem matującym. Zabieg taki może dodawać lat.
  • Zastosowanie podkładu pod makijaż na nieprzygotowaną cerę. Wysuszenie czy podrażnienie skóry jest bardzo widoczne. Skóra musi być w dobrej kondycji, by dobrze wyglądał na niej podkład.
  • Nieodpowiedni odcień podkładu. Kolor podkładu należy dobierać do odcienia całego ciała, tak aby dekolt, szyja i twarz nie tworzyły różnych historii. Ciemniejszy odcień stosuje się latem, do opalonej skóry, a jaśniejszy zimą, kiedy skóra jest bledsza.
  • Efekt maski. Zaaplikowany podkład tworzy kontur odcinający się tuż przy żuchwie. Przy zastosowaniu ciemniejszego niż odcień skóry podkładu na pozór nie widać różnicy podczas aplikacji. W ciągu dnia podkłady utleniają się i zmieniają kolor.
  • Źle rozprowadzony podkład. Efektem są smugi, pory pełne podkładu, nadmiar kosmetyku nieestetycznie zbierający się w załamaniach skóry. Przyczyną jest zbyt duża ilość kosmetyku lub nieprecyzyjne nakładanie.
  • Zakup podkładu pod makijaż bez uprzedniego przetestowania. Wskazana jest obserwacja koloru w ciągu dnia (warto korzystać z próbek).
  • Możliwość pogorszenia stanu skóry czy infekcji przy używaniu kosmetyku, używanego wcześniej przez inną osobę.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ