niedziela, Luty 25, 2018

Jak zadbać o czystą podłogę w firmie?

0

Każdy lubi, gdy w naszym miejscu pracy jest czysto. Niestety nie sposób sprawić, żeby cały czas podłoga w naszej firmie lśniła na błysk. Błoto, które wnosimy na butach, rozlana kawa, okruszki jedzenia, mogą nieźle nabrudzić, czy jest skuteczny sposób, aby zmniejszyć ryzyko zabrudzeń?

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ OBJĘTOŚCIOWĄ

0
PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ OBJĘTOŚCIOWĄ

Trwałe przedłużanie rzęs to sposób, aby zdecydowanie ułatwić sobie życie. Przedłużenie rzęs pozwala na uzyskanie efektu gęstszych i dłuższych rzęs nawet o 50%. Sztuczne rzęsy zdecydowanie pozwalają oszczędzić nasz czas podczas codziennego wykonywania makijażu.

 

Przedłużanie rzęs

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ OBJĘTOŚCIOWĄMetoda objętościowa przedłużania rzęs daje największą możliwość zagęszczenia i pogrubienia rzęs, przy małej ilości naturalnych rzęs klientki.

Zabieg idealny na różne okazje, na każdą pogodę i porę roku. Rzęsy zachowują się jak naturalne włoski – są lekkie i wygodne, odporne na wodę, pot, łzy, nie przeszkadzają podczas pływania, snu i wielu innych czynności. Można brać w nich prysznic i ćwiczyć bez obawy, że odpadną.

Rzęsy dobierane są do każdego kształtu oka indywidualnie pod względem grubości, długości oraz kształtu rzęs. Podczas aplikacji sztuczne rzęsy są doklejane do naturalnych. Dzięki zabiegowi można uzyskać efekt przedłużenia i zagęszczenia rzęs, efekt naturalny lub spektakularny. Zabieg nie niszczy naturalnych rzęs pod warunkiem, że klientka o nie dba. Dlatego bardzo ważne jest, aby zasięgnąć szczegółowych informacji odnośnie pielęgnacji. Naturalne rzęsy mogą zostać uszkodzone, jeżeli omyłkowo zostaną wyrwane. Stosowane kleje są najwyższej jakości, bezzapachowe, badane medycznie. Są produkowane z myślą o osobach wrażliwych i alergikach, zabieg jest więc bezpieczny.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową  jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Często jest postrzegany, jako jeden z najbardziej relaksujących zabiegów. Czas trwania od 2 do 4 godzin, w zależności, jaki efekt chcemy uzyskać.

 

Korekta rzęs

Rzęsy rosną i mają swój cykl życia (90 dni). Zabieg przedłużania rzęs wykonuje się w średnim stadium ich życia, kiedy pozostało im w przybliżeniu 45 dni życia. Pojedyncze rzęsy mogą pozostać na miejscu nawet przez 2 miesiące. By utrzymywał się efekt, tj. grubość oraz ilość zaaplikowanych rzęs, zaleca się korektę, co 2-3 tygodnie. Pamiętać trzeba, że ilość możliwych do zaaplikowania rzęs uzależniona jest od ilości naturalnych rzęs. Zadbane rzęsy wypadają wraz z naturalnymi rzęsami.

 

Różnica pomiędzy przedłużaniem rzęs metodą objętościową a tradycyjnymi kępkami

Różnica polega na tym, że tradycyjne kępki to zbiór 5/6 włókien, które przykleja się do skóry i pozostają na niej kilka dni (5-7dni).Nasze rzęsy to pojedyncze włoski, które utrzymują się do 8 tygodni w zależności od cyklu życia rzęsy danej osoby (przeciętny cykl to 90dni). Pół permanentne rzęsy wyglądają identycznie jak naturalne rzęsy. Budowa syntetycznego włókna odpowiada naturalnej rzęsie, czyli zwęża się ku szczytowi i błyszczy się jak zdrowa rzęsa.

PRZEDŁUŻANIE RZĘS CENA

0

Sztuczne rzęsy, przyklejone do naturalnych, dają efekt imponującej „firanki”. Na rynku można spotkać kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji, jednak najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kosmetyczki, która wybierze rodzaj rzęs i zdecyduje, która metoda ich nałożenia jest najmniej obciążająca dla naturalnego włoska.

PRZEDŁUŻANIE RZĘS CENAWykonanie zabiegu trwa ok. 1,5-3 godziny, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie.

 

Metody przedłużania rzęs

Metoda 1:1 polega na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej do rzęsy naturalnej z pominięciem bezpośredniego kontaktu ze skórą, dzięki czemu ograniczone jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na klej. Tak przedłużone rzęsy wyglądają bardzo naturalnie bez efektu sklejenia. Cena za przedłużanie rzęs tą metodą to ok. 170 zł., uzupełnianie zaś kosztuje od 80-140 zł.

Metoda 2:1, tzn. przyklejenie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej daje efekt zagęszczenia. Przy tej metodzie stosuje się wyłącznie produkty z futra norki, ponieważ są najlżejsze i nie obciążają naturalnej rzęsy. Jedną rzęsę przykleja się tak jak w metodzie 1:1, a drugą u podstawy, co daje efekt podwójnego pogrubienia. Przedłużanie rzęs- ok. 230 zł., uzupełnianie – od 150-190 zł.

Dzięki metodzie 3:1 rzęsy są ekstremalnie wydłużone i pogrubione, ponieważ do każdej naturalnej przykleja się trzy sztuczne z futra norki, które są najlżejsze. Zagęszczanie metodą 3:1 jest polecane przede wszystkim kobietom o rzadkich rzęsach, bo dzięki doklejeniu do każdej prawdziwej rzęsy aż trzech sztucznych zdecydowanie zwiększa się ich objętość. Przedłużanie rzęs – ok. 280 zł., uzupełnianie – od 190-240 zł.

 

Metoda Blink & Go

Metoda polega na doklejaniu pojedynczych rzęs poliestrowo – jedwabnych do rzęs naturalnych, jednak inaczej niż w przypadku metody 1:1 – nie dokleja się sztucznej rzęsy do każdego włoska. Rzęsy przedłużone metodą Blink & Go mogą cechować się niewielką asymetrycznością, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie. Ponadto, przy metodzie 1:1 stosuje się jest szybkoschnący, zaś przy Blink & Go – klej wolnoschnący. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Cena za przedłużanie rzęs tą metodą to ok. 280 zł., uzupełnianie – od 210-250 zł.

 

Inne metody

W większości są to wariacje metod wymienionych powyżej – zazwyczaj stosuje się grubsze, cieńsze, dłuższe lub krótsze wersje sztucznych rzęs. Odważne kobiety mogą zdecydować się na aplikację rzęs w różnych kolorach, co daje bardzo modny efekt ombre. Z kolei panie o bardzo mocnych rzęsach mogą wypróbować przedłużanie w wersji extreme, czyli doklejanie nawet 6 rzęs z futra norek do jednej naturalnej.

PROFESJONALNE SUSZARKI DO WŁOSÓW

0
PROFESJONALNE SUSZARKI DO WŁOSÓW

Suszarka do włosów jest podstawowym narzędziem do stylizacji włosów. Nie tylko szybko wysuszy włosy po ich umyciu, lecz także nada fryzurze odpowiedni kształt i objętość. Wiele osób unika używania suszarek z przekonania o szkodliwości ich działania na włosy. Jednak powszechność stosowania suszarek sprawia, że warto jest zastanowić się nad zakupem naprawdę funkcjonalnego i profesjonalnego produktu, który bez uszczerbku dla zdrowia i stanu włosów, służyć może przez długie lata. Zainteresowany zakupem suszarki klient oczekuje od sprzętu profesjonalizmu. A więc profesjonalna suszarka do włosów powinna mieć dużą moc, możliwość płynnej regulacji w ustawieniach nawiewu i temperatury, mieć funkcję jonizacji oraz dodatkowe akcesoria. Ponad to suszarka do włosów winna być wykonana w solidny i estetyczny sposób.

PROFESJONALNE SUSZARKI DO WŁOSÓWObecnie większość profesjonalnych suszarek do włosów cechuje wysoka jakość wykonania. Stosuje się najwyższej jakości materiały, sprzęt jest funkcjonalny i ergonomiczny, co przekłada się na komfort użytkowania. Markowe urządzenia mają w zestawie wymienne filtry i przydatne akcesoria (dyfuzory, koncentratory powietrza, itp.).

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze profesjonalnej suszarki do włosów?

 

Moc silnika

Od profesjonalnych suszarek do włosów wymaga się, aby miały mocny silnik. Moc silnika wpływa na bardziej efektywną pracę suszarki. Za utrzymanie zadanej temperatury odpowiada wbudowany termostat. Przy zakupie suszarki należy sprawdzić czy posiada ona funkcję zapobiegającą przegrzaniu się suszarki. Nieprofesjonalny sprzęt czasami przestaje działać właśnie z tego powodu.

 

Gabaryty

Wybierając suszarkę warto zastanowić się także nad jej rozmiarem oraz do jakich celów będzie wykorzystywana. Producenci oferują profesjonalny sprzęt o różnych gabarytach. Mniejsze suszarki tzw. „mini suszarki” są idealne do samodzielnego suszenia włosów w domu lub w przypadku wykonywania usług fryzjerskich poza zakładem. Istnieje wiele modeli suszarek , których zaletą jest bardzo niska waga pomimo dużych rozmiarów. Większe suszarki do włosów zazwyczaj mają większą moc dzięki czemu suszenie trwa krócej.

 

Zimny nawiew

Kolejną istotną cechą większości suszarek do włosów jest tzw. zimny nawiew. Funkcja nadmuchu zimnego powietrza służy do końcowego suszenia włosów, aby zamknąć ich łuski i tym samym wygładzić poszczególne pasma. Wśród pożądanych funkcji, jakie powinny wykazywać suszarki do włosów, jest kilkustopniowa regulacja prędkości i temperatury nawiewu.

 

Jonizacja

Profesjonalne suszarki posiadają często funkcję jonizacji, dzięki której włosy nie elektryzują się, są lśniące i jedwabiste. Kupując suszarkę warto sprawdzić czy taką funkcję posiada.

Dla kogo sprzęt poleasingowy?

0

Przed zakupem nowego sprzętu często zastanawiamy się jaki model wybrać, czy dany produkt jest wart swojej ceny i czy można znaleźć gdzieś tańszy odpowiednik? W takiej sytuacji warto wybrać sprzęt, który był już używany, ale dalej pracuje jak nowy i nosi jedynie kilka śladów użytkowania, zatem dla kogo tak naprawdę jest ten sprzęt poleasingowy?

Gdzie warto zamówić pudełka?

0

Dając komuś prezent pewnie zastanawiasz się, w co go zapakować? Co będzie lepsze pudełko, torebka, a może obwiązać upominek tylko wstążką? Najlepszą opcją jest pudełko ze względu na to, że jest wykonany z mocniejszego materiału, niż pozostałe opakowania. Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość, a także wzór pudełka i gotowe!

Dlaczego warto zamówić spersonalizowane pudełka?

0

Wybierając opakowanie na prezent, chcemy, aby chociaż w połowie, spodobało się obdarowanemu. Coraz więcej ludzi, wybiera pudełka, zamiast torebek, które często się rwą, a potem i tak lądują w koszu. Mamy teraz do wyboru pudełka, które można spersonalizować, nie musimy już brać tego, co podsuwa nam sprzedawca, ale możemy sami zaprojektować pudełko na prezent.

PROSTOWANIE KERATYNOWE A FARBOWANIE WŁOSÓW

0
PROSTOWANIE KERATYNOWE A FARBOWANIE WŁOSÓW

Na czym polega prostowanie kreatynowe?

Zabieg kreatynowego prostowania opiera się na przywróceniu włosów do ich naturalnego stanu. Proces ten ma na celu stworzenie zdrowej, pięknej i niepuszącej się fryzury. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu profesjonalnych produktów zawierających aktywną kreatynę będącą naturalnym budulcem włosa oraz inne naturalne składniki. Prostowanie kreatynowe polega na umyciu głowy specjalnym, oczyszczającym szamponem, a następnie na mokre włosy nakłada się keratynę. Budulec ten poprzez farbowanie, uszkodzenia mechaniczne i niewłaściwą pielęgnację jest wypłukiwany z włosa. Podczas zabiegu zostają uzupełnione jego niedobory. Następnie włosy się suszy, a preparat utrwala się na włosach za pomocą prostownicy.

Prostowanie kreatynowe a farbowanie włosów – opinie

PROSTOWANIE KERATYNOWE A FARBOWANIE WŁOSÓWWśród zainteresowanych ww. zabiegami pojawiają się wątpliwości kiedy można farbować włosy przed czy po zabiegu prostowania keratynowego. Opinie są rozbieżne.

Styliści twierdzą, że nie ma przeciwwskazań do koloryzacji po prostowaniu, jednak dla najlepszego efektu zaleca się zmianę koloru nie wcześniej niż 2 tygodnie po zabiegu. Fryzura będzie się efektownie prezentować, a rezultaty zabiegu nie zostaną utracone. Można również farbować włosy przed zabiegiem. W tym przypadku koloryzacja powinna być wykonana co najmniej tydzień przed prostowaniem.

Według innej opinii włosy powinno się farbować przed prostowaniem keratynowym ponieważ zabieg podtrzymuje kolor, włosy są dłużej lśniące i ogólnie wydają się bardziej żywe.

Przeciwstawną opinią jest stwierdzenie, że „zawsze po keratynowym prostowaniu włosów.
Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze, sam zabieg keratynowego prostowania włosów, ma głównie na celu wprowadzenie do włosa aminokwasów, które odbudowują keratynę.
Kreatyna sama w sobie, jest… żółtawa, więc włosy blond, o zgrozo, żółkną po zabiegu.
Drugim czynnikiem wpływającym na kolor, jest ciepło. Żeby utrwalić efekt keratynowego zabiegu na rzeczywiste pełne minimum cztery miesiące, trzeba na koniec przeprostować włosy, pasmo, po paśmie, kilkakrotnie. Wysoka temperatura, na którą narażone są wtedy pigmenty, wytrąca je.
Dlatego brązy, po zabiegu są jaśniejsze i w cieplejszym odcieniu.”
Osoba, która osobiście eksperymentowała z tymi zabiegami twierdzi: „Keratynowe prostowanie robiłam zarówno jeden do kilku dni przed farbowaniem, jak i po farbowaniu. Stosowałam farbę chemiczną, jak i hennę. Absolutnie farbowanie kilka dni po zabiegu lub przed nie wpływa na efekt prostowania ani na kolor. Mam tu na myśli 2-3 dni, nie musimy czekać aż dwóch tygodni. Nie zauważyłam żadnej różnicy w intensywności koloru ani też  w wyglądzie włosów.”

 

PROSTOWNICA Z JONIZACJĄ

0

Na czym polega jonizacja?

Jonizacja to proces zobojętniania jonów. Prostownice do włosów z systemem jonizacji wytwarzają wokół włosa jony ujemne, które działając na jego powierzchnię, zamykają łuskę włosa, poprawiając jego strukturę.

 

Atuty prostownic z funkcją jonizacji

PROSTOWNICA Z JONIZACJĄDuża część kobiet nie wyobraża sobie porannej rutyny bez użycia prostownicy do włosów. Urządzenie to jest podstawowym wyposażeniem nie tylko naszych domów, ale też profesjonalnych salonów fryzjerskich. Profesjonalne prostownice są nie tylko zaopatrzone w funkcję jonizacji, ale także nagrzewają się bardzo szybko i równomiernie, nie ma więc zagrożenia przypalenia włosów. Dzięki gładkim płytkom zmniejsza się tarcie podczas prostowania. Stosowana przez producentów ceramiczno-keratynowa powłoka płytki wydziela keratyninę, stanowiącą główny składnik włosa. Dzięki temu, podczas stylizacji uzupełniane są niedobory naturalnych składników włosów, co sprzyja ich odbudowie. Dodatkowo działanie jonów ujemnych powoduje, że włosy po użyciu urządzenia nie elektryzują się, lepiej się układają. Efekt naelektryzowania i „puszenia się” to skutek słabej kondycji włosów lub działania złych warunków pogodowych. Powinnyśmy więc szczególnie często sięgać po prostownice z jonizacją w miesiące deszczowe i chłodne. Ponad to urządzenia te wykorzystują parę wodną podczas swojej pracy, co sprawia, że włosy po wyprostowaniu zachowują swoją naturalną wilgotność i stają się gładkie i zdrowe. Zastosowanie jonizacji zapobiega zniszczeniu i przesuszeniu włosów podczas stylizacji. Szczególnie polecane jest używanie urządzeń z jonizacją do włosów farbowanych. Domknięcie łusek sprawia, że włosy dłużej utrzymują nowy kolor, a takie, które są farbowane wielokrotne pozostają zdrowsze i błyszczące. Prostownice z jonizacją posiadają bardzo przydatną funkcję regulacji zakresu temperatur podczas pracy urządzenia. Jest to szczególnie ważne, w przypadku włosów słabych i cienkich. Takie włosy poddane podobnej temperaturze, co włosy grube, mogą zostać uszkodzone.

 

Czy prostownica z jonizacją jest bezpieczna?

Wiele z kobiet obawia się stosowania lokówek, prostownic czy suszarek, sadząc, że częste ich używanie niszczy włosy. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne prostownice z jonizacją sprawiają, że włosy nie będą wymagały żadnych dodatkowych, zaawansowanych zabiegów regeneracyjnych. Profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów nie niszczy ich, lecz pielęgnuje. Efekty lepszego wyglądu widać już po pierwszym użyciu prostownicy. Najlepiej spróbować na własnych włosach, pozytywne zaskoczenie – gwarantowane.

 

 

WŁOSY FARBOWANE

0
WŁOSY FARBOWANE

Włosy po zabiegu koloryzacji są osłabione, wysuszone, łamliwe, mają zmienioną strukturę. Bez wyjątku wszystkie techniki farbowania mają taki sam skutek. Dbałość o kondycję włosów farbowanych wiąże się z właściwą ich pielęgnacją, która zapewni nie tylko zdrowy wygląd włosów ale także ich wyrazisty kolor.

 

Mycie włosów po zabiegu koloryzacji

WŁOSY FARBOWANENa skutek częstego mycia włosów ich kolor szybciej blaknie, a same włosy stają się bardziej wysuszone. Do mycia włosów należy wybrać szampon przeznaczony do włosów farbowanych. Kosmetyk nie powinien zawierać w swoim składzie siarczanów. Po umyciu wskazane jest zastosowanie odżywki z proteinami (proteiny z pszenicy, soi), keratyną oraz naturalny czynnik nawilżający. Warto raz w tygodniu nałożyć na włosy regeneracyjną maseczkę. W przeciwieństwie do odżywek, ich działanie jest intensywniejsze.

 

Utrzymanie zdrowych włosów

Włosy farbowane są bardzo podatne na wszelkie zniszczenia, dlatego podczas ich mycia i układania trzeba traktować je wyjątkowo delikatnie. Włosy należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W wielu odżywkach i produktach do stylizacji zawarte są filtry przeciwsłoneczne. Ograniczenie pływania to również sposób na ochronę włosów farbowanych. Chlorowana woda w basenie może spowodować przesuszenie włosów, blaknięcie koloru, a w niektórych przypadkach sprawić, że włosy nabiorą zielonkawego odcienia. Słona woda w morzu również może powodować przesuszenie włosów i blaknięcie koloru. Używanie delikatnych akcesoriów do włosów zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia włosów podczas codziennych zabiegów.

 

Suszenie i prostowanie

Zalecane jest ograniczenie stosowania zarówno suszarki, jak i prostownicy. Ciepło przyśpiesza proces blaknięcia koloru i powoduje uszkodzenie struktury włosa. Najlepiej pozostawić włosy do samoczynnego wyschnięcia lub ustawić suszarkę na chłodny nawiew powietrza. Jeśli konieczne jest użycie suszarki, należy stosować tę z dyfuzorem.

 

Ponowna koloryzacja

Włosy poddane ponownej koloryzacji również wymagają specjalnej opieki, ponieważ kolejne farbowanie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia delikatnych włosów. Pielęgnacja jest zdecydowanie łatwiejsza, jeśli mamy do czynienia z szamponem koloryzującym, ponieważ nie rozjaśnia on pigmentu włosów. Ze względu na jego tymczasowe działanie, blaknięcie koloru jest w tym przypadku naturalnym procesem. Tego typu koloryzacja nie wysusza aż tak bardzo włosów, ale nie zawsze dobrze je pokrywa. Farba do włosów to lepsze rozwiązanie dla osób, które tylko raz chcą pokryć całe włosy, a następnie farbować tylko odrosty.