piątek, Sierpień 17, 2018

Wrocław z nieco innej perspektywy

0

Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, a wycieczki po jego terenie cieszą się ogromną popularnością. Wrocław to wspaniałe miasto, na terenie którego czekają na gości i tanie noclegi, i wspaniałe atrakcje turystyczne. Tu każdy miło spędzi czas, a spacery po historycznych zakątkach miasta każdemu sprawią wiele radości. Nie brak jednak osób, które chcą spojrzeć na Wrocław w nieco innej perspektywy. Dla takich turystów wielkimi atrakcjami są wrocławskie punkty widokowe, dzięki którym można podziwiać to miasto w lotu ptaka. Mostek Pokutnic, wieża katedry na Ostrowie Tumskim oraz wieża kościoła garnizonowego św. Elżbiety to ważne atrakcje turystyczne dla tych, którzy w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska chcą odwiedzać jego najpopularniejsze punkty widokowe. Ciekawą propozycją zwiedzania miasta są też wycieczkowe rejsy po Odrze. W ich trakcie również można podziwiać miasto z niezwykłej perspektywy. Miejskie zabytki, podziwiane z pokładu wycieczkowych statków, prezentują się wspaniale. Nic więc dziwnego, że taka forma poznawania Wrocławia i jego zabytków cieszy się coraz większą popularnością. Te pary, które zarezerwowały dla siebie tanie noclegi na terenie miasta, mogą potraktować taki rejs jako patent na udaną, niezwykle romantyczną randkę. Wieczorna wycieczka po Odrze to wspaniała przygoda i niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

www.magazyn-turysty.pl

Podział środków transportu ze względu na ich homologację

0

Badania homologacyjne określają, czy dany pojazd nadaje się do transportu osób lub towarów. Kontrola pojazdu dotyczy przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa i ochrony środowiska. W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami wyróżnia się następujące kategorie pojazdów wymagających homologacji: – kategoria M, czyli wszystkie pojazdy samochodowe o co najmniej 4 kołach, które zostały zaprojektowane i wykonane do przewozu osób, – kategoria N, oznaczająca pojazdy samochodowe o co najmniej 4 kołach, zaprojektowane i wykonane do przewozu ładunków, – kategoria O, czyli przyczepy i naczepy. Do kategorii M zalicza się pojazdy mające nie więcej niż 8 miejsc siedzących oprócz miejsca dla kierowcy (kategoria M1). Ponadto są to samochody, które mają więcej niż 8 miejsc do przewozu osób i maksymalną masę nie większą niż 5 ton (kategoria M2). Dodatkowo wyróżnia się pojazdy zaprojektowane i wykonane do transportu więcej niż 8 pasażerów, mające maksymalną masę większą niż 5 ton. Do kategorii N zalicza się pojazdy mające maksymalną masę: – nie większą niż 3,5 tony (kategoria N1). – większą niż 3,5 tony ale nie większą niż 12 ton (kategoria N2), – większą niż 12 ton (kategoria N3).

www.autocacko.pl

Małopolska dla przyrodników

0

Małopolska kojarzona jest przede wszystkim z zabytkami, dzięki którym ten region jest kuszącym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody. Warto jednak pamiętać, że Małopolska to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla tych, dla których najwspanialszy urlop to urlop na łonie natury. Jakie atrakcje o przyrodniczym charakterze czekają na nas w tej części kraju? Jakimi skarbami natury może nas oczarować Małopolska? Dla miłośników pięknych widoków, historii i przyrody, niezwykle kuszącym celem wycieczki mogą się okazać tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jurajskie dolinki to moc atrakcji i przyrodniczych skarbów, które – co ciekawe – znajdują się w niewielkiej odległości od tak popularnego i gwarnego Krakowa. Miłośnicy gór mogą się z kolei wybrać w Gorce lub w Beskid Sądecki, oczarują też ich Gorce oraz tereny Beskidu Wyspowego. Kuszą też Pieniny – wspaniałe góry znane z takich atrakcji, jak Trzy Korony, Wąwóz Homole oraz malowniczy Przełom Dunajca, który można podziwiać podczas spływów flisackimi tratwami. Dla tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń, intrygującym miejscem na urlop staną się Tatry. Nie brak też na terenie Małopolski miejsc, które staną się wspaniałym celem wycieczki dla turystów pasjonujących się geologią. Taką atrakcją może się okazać m. in. rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto” , będący jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w rejonie Ciężkowic.

www.travelneo.pl

Czy motory teraz rządzą na rynku

0

O motoryzacji teraz sporo się mówi, temat ten budzi potężne zainteresowanie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są zwolenniczkami, dawka adrenaliny po prostu kusi. Oczywiście kiedy jest się posiadaczem ciężkiego sprzętu wręcz uzasadnione jest zachowanie pełnej ostrożności. Niejednokrotnie była przecież mowa o wypadkach właśnie przez temat pod tytułem motoryzacja. Dawniej na ulicach nie było takiego chaosu, odkąd technika się rozwinęła jest krótko mówiąc niebezpiecznie. Pierwsze co to należy się skupić się na nauce, poświęcić konkretny czas, aby uniknąć zagrożenia. Właściwie od kilku lat motory tak zaciekawiają, bez wątpienia czynny udział mają media oraz Internet, pięknie przedstawiające tego typu pojazdy. Za pośrednictwem świata wirtualnego jest szansa pobrać wiadomości, przeanalizować oferty nabycia sprzętu dwukołowego. Jeśli jest szczery pociąg do tego tematu, warto nabyć motor, lecz należy w każdej chwili pamiętać o niebezpieczeństwach, w innym przypadku konsekwencje mogą być nawet śmiertelne.

www.auto-speed.com.pl

Bergamo – włoska przygoda

0

Tak piękny kraj, jakim są Włochy, może każdego z nas oczarować wyjątkowymi atrakcjami. Wycieczki śladem najpiękniejszych włoskich miast to jedna z tych propozycji, którymi znane biura podróży kuszą nas coraz częściej. Jakie miasta pojawiają się w ofercie takich wypraw? Jednym z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie podróży po terenie państwa włoskiego, jest średniowieczne Bergamo. Tutejsza starówka to jedna z najpiękniejszych dzielnic o średniowiecznym rodowodzie w tej części świata, nic więc dziwnego, że Włochy są w niej tak dumne. W czasie wycieczki po tym pięknym mieście można ujrzeć wiele wspaniałych zabytków dawnej architektury. Bez wątpienia warto tu zwrócić na domy, należące przed wiekami do możniejszych mieszczan. Każdy z nich ma swój wyjątkowy styl, każdy z nich może oczarować nas swą formą. Ciekawie prezentują się tez te bardziej okazałe rezydencje, które swą formą często nawiązują do budowli weneckich. Dla miłośników sztuki sakralnej Bergamo to piękne świątynie, w których można podziwiać piękne obrazy oraz cenne rzeźby. A co z miłośnikami sztuki świeckiej i współczesnej? Dla nich ciekawymi miejscami mogą się okazać tutejsze galerie, do zwiedzenia których tak gorąco zachęcają nas znane biura podróży. Różnorodna oferta Bergamo sprawia, że turyści chętnie tu zaglądają. Tu nikt nudzić się nie może, a wśród licznych zabytków i atrakcji każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego.

www.turistiko.pl

Transport kombinowany

0

Transport kombinowany jest to transport, który by przecież dany towar wykorzystuje minimum dwa środki transportu. Z tym, że te środki są wyszczególnione. Na początku i na końcu jest to środek lądowy, samochodowy. Natomiast centralna część tego transportu stanowi żegluga morska bądź transport kolejowy. Najprościej ten temat ujmując transport kombinowany polega na tym, że towar jest przewożony przez większą część trasy za pomocą statku lub kolei, natomiast do portu czy na stację kolejową jest dowożony samochodem i stamtąd też musi być przez taki samochód odbierany i dowożony do miejsca przeznaczenia. Jest to bardzo częsty sposób transportu na przykład paczek pocztowych, które niekiedy są transportowane pociągami, a potem odbierane na stacji i przewożone dalej samochodami. Dzięki temu oszczędza się bardzo dużo pieniędzy, a ponadto jeszcze czasu. Oczywiście można by powiedzieć, że jeśli wykorzystamy samolot to będzie szybciej, ale na pewno nie taniej. Bilet jest o wiele droższy niż na inny środek lokomocji.

www.stajniaaut.pl

Rumunia dla ciekawych: Sighet

0

Sighet to jedna z ciekawszych miejscowości na terenie Marmaroszu – krainy, dzięki której Rumunia staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem niejednej wycieczki. W ciekawej ofercie, którą mogą się pochwalić znane biura podróży, nie brak wycieczek śladem drewnianych cerkwi i innych zabytków, którymi Marmarosz podbił serca turystów. Dla turystów z Polski Sighet jest ważnym punktem w programie takiej wycieczki. Dlaczego? Bo tu można zobaczyć jedną z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Rumunia. To Miejsce Pamięci Ofiar Komunizmu i Ruchu Oporu Sighet, które mieści się na terenie dawnego więzienia politycznego. Dlaczego Polacy zaglądają tu tak chętnie? Bo w tym miejscu można spotkać się z najnowszą historią, można też zobaczyć, jak wielką rolę w dziejach Rumunii odegrała polska „Solidarność”. Biura podróży podkreślają, że jedna z tutejszych ekspozycji poświęcona jest właśnie „Solidarności” i jej roli w obalaniu komunizmu na świecie. W miejscu tym można również zdobyć wiele informacji na temat rządów N. Ceauşescu oraz na temat ofiar reżimu komunistycznego w Rumunii. Miejsce Pamięci Ofiar Komunizmu i Ruchu Oporu Sighet robi ogromne wrażenie na zwiedzających, gdyż turyści mogą tu zobaczyć nie tylko starannie przygotowane wystawy, ale i oryginalne cele, w których więziono niegdyś wrogów systemu. W tym miejscu każdy może stanąć oko w oko z historią i w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Rumunii i jej przeszłości.

www.warsawovernight.pl

Szukanie innowacyjnych rozwiązań

0

Poszukiwanie nowych sposobów na zainteresowanie swoimi produktami klientów jest bardzo ważne w absolutnie każdej branży bez wyjątku. Także jeśli chodzi o kwestię konstruowania samochodów konieczne jest dbanie o wizerunek swojej marki. Opieranie się wiecznie na tych samych rozwiązaniach czy liczenie na to, że po wydaniu pięciu słabych modeli ludzie nadal będą wysoko oceniać markę tylko przez fakt jej dostojnej historii, to niewątpliwie błąd. Współczesne firmy odpowiedzialne za sprzedaż największej liczny samochodów na świecie nie od dzisiaj próbują wprowadzić elektronikę do swoich modeli. Jedne robią to z lepszym, inne z gorszym skutkiem, ale wszyscy muszą dzisiaj próbować, ponieważ liczba samochodów pozbawionych jakiejkolwiek zaawansowanej elektroniki na rynku regularnie spada i te marki, które nie nauczą się wspierać kierowców odpowiednio stworzonymi układami komputerowymi wkrótce przestaną się w ogóle liczyć w walce o uznanie rynków. Presja na markach, które nie wykorzystały postępu technologicznego jest więc spora.

www.fastcars.pl

Wielkopolskie szlaki: Szlak Piastowski

0

Na terenie tej krainy nie brak ciekawych tras turystycznych, których pokonanie pozwala nam zapoznać się z cennymi zabytkami oraz z obszarami o wyjątkowej wartości przyrodniczej. Na jakie szlaki turystyczne warto postawić w czasie pobytu na terenie Wielkopolski? Największym zainteresowaniem turystów, którzy odwiedzają Wielkopolskę, cieszy się Szlak Piastowski. Dlaczego to on jest głównym celem niemal każdej wycieczki po tej części Polski? Szlak Piastowski cieszy się wielką popularnością z kilku względów. Jego wielkim walorem jest to, iż łączy on ze sobą te miejsca, które odegrały istotną rolę w procesie kształtowania się państwa polskiego. Z tego względu trasa ta cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów interesujących się historią, dla których krajoznawcze wycieczki mają się stać przede wszystkim ciekawą lekcją w terenie. Jak można spędzić czas w trakcie przemierzania tej trasy turystycznej? Zwiedzanie grodu w Biskupinie, wizyta w katedrze gnieźnieńskiej, wizyta w Poznaniu oraz Muzeum Pierwszych Piastów nad jeziorem Lednickim – oto główne atrakcje, jakie czekają na turystów na Szlaku Piastowskim. Warto też pamiętać o takich ciekawostkach, jak Wenecja czy Żnin. To ciekawe punkty, które z pewnością warto uwzględnić w programie swej wycieczki. Na uwagę zasługują też romańskie kościoły w Mogilnie oraz w Strzelnie. Są one wspaniałymi zabytkami, a możliwość ich zwiedzenia sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi sztuki oraz historii.

www.turystykawsieci.pl

Kiedy nie dostaniemy odszkodowania za wypadek samochodowy

0

Ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów mają na celu takie działanie, by w przypadku powstania na drodze szkody wypłacić stosowne odszkodowanie, zależnie od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia dany właściciel pojazdu posiada, kto był sprawcą zdarzenia drogowego i w jakiej wysokości została poniesiona faktycznie szkoda. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie tylko w zakresie OC, a jesteśmy sprawcami wypadku czy kolizji drogowej, nie przysługuje nam żadne odszkodowanie za nasz uszkodzony czy zniszczony pojazd, po prostu nasz ubezpieczyciel pokryje szkody poniesione przez drugą stronę zdarzenia. Jeżeli natomiast posiadamy ubezpieczenie AC pojazdu, dostaniemy odszkodowanie za poniesione straty nawet w sytuacji, kiedy jesteśmy sprawcami powstania takiej szkody. Jednak w przypadku stwierdzenia, że kierowaliśmy pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu lub też w stanie nietrzeźwym, nasza firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nam odszkodowania, co zapewne będzie zawarte w warunkach ubezpieczenia naszego pojazdu w danym zakresie.

www.i-moto.pl