poniedziałek, Kwiecień 24, 2017

Nowe możliwości na samorealizację

0
Nowe możliwości na samorealizację

W XXI wieku pisanie bloga stało się tak modne, jak picie kawy popalając przy tym papierosa we Francuskich miastach w latach 30 ubiegłego wieku. Ogólnodostępny Internet pozwolił na rozwijanie się i odkrywanie ukrytych talentów pisarskich na całym świecie.

Wyróżnić się z tłumu

Każdego dnia wysyłamy w świat miliardy informacji, które są przekazywane drogą elektroniczną do naszych odbiorców, niezależnie czy robimy to za pomocą popularnych komunikatorów do pojedynczych osób, czy redagując teksty dostępne dla szerszej publiczności. Wszyscy blogerzy wiedzą, a cała reszta społeczeństwa może się tylko domyślać, że aby wyróżnić się na tle pozostałych trzeba niekiedy stanąć na rzęsach, a pozytywny skutek nie jest niczym pewnym. Dlatego posiadanie pomysłu na bloga nie jest już wystarczającą furtką do sukcesu.

To nie takie łatwe, jak może się wydawać

Pisanie bloga wbrew pozorom jest pracą niezwykle czasochłonną, wymagającą nużącej systematyczności oraz elementu taktyki. Aby osiągnąć sukces i przebić się ze swoją treścią do potencjalnych odbiorców należy być przede wszystkim spójnym. To, o czym się pisze musi współgrać z używanym językiem, który musi być również dopasowany do grupy osób czytających. Ponadto warto również zwrócić uwagę na kosmetyczną stronę bloga. Podświadomie czytelnik zwraca uwagę na takie szczegóły jak użyty font, wielkość znaków, obszerność tekstu, jego kolor oraz wizualizacje.

Więcej obrazków, niż tekstu

Współczesny odbiorca większą uwagę przykuwa do barwnych obrazków niż typowo do samej treści, która się pod nimi znajduje, dlatego też redagowanie bloga jest takie trudne. Do posiadania wprawy w pisaniu potrzeba czasu i dużej determinacji, a jeszcze więcej trzeba jej do tego, aby zainteresować czytelnika na tyle wystarczająco, aby wzbudzić w nim ciekawość i lekkie przywiązanie. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeśli jest ono złe istnieją małe szanse na to, że dana osoba ponownie odwiedzi bloga. Czasem swoich odbiorców można zbudować na tak zwanym „hejcie” ale nie są oni publiką trwała, ponieważ bardzo szybko rezygnuje ona z kontynuowania słownych przepychanek w internetowej sferze, która coraz bardziej przestaje być anonimowa.

Internetowy pamiętnik

Kiedyś każda dziewczyna posiadała papierowy pamiętnik zapinany na kłódkę, aby nikt nie mógł przeczytać i dowiedzieć się o jej skrywanych sekretach. Pilnowało się go przed wszystkimi, szczególnie przed rodzeństwem, a kluczyk do tajemnic zawsze był w bezpiecznym miejscu. Dzisiaj mało kto redaguje papierowy pamiętnik, natomiast pisanie bloga „life stylowego” oraz o swojej codzienności zdobywa coraz większą popularność. Młodzi ludzie bardzo chętnie dzielą się ze światem swoimi przemyśleniami dotyczącymi spraw ich otaczających.

Najpopularniejsza tematyka

Najprościej jest pisać bloga o tym, o czym się lubi. Ogromna wiedza i silnie nacechowane emocjonalnie teksty potrafią zaciekawić niejedną, nawet niezainteresowaną tematem osobę. Młode dziewczyny najczęściej skupiają się na modzie i kosmetykach. Niektóre prowadzą blogi o zwierzętach, inne parentingowe, czyli takie, gdzie głównym tematem są dzieci. Ogromną akceptacją i wywoływanym entuzjazmem cieszą się strony o tematyce kulinarnej. Niesamowita różnorodność i wszechstronność tematu pozwala na zaskakiwanie swoich czytelników za każdym razem, kiedy wrzuca się nowy wpis. To właśnie na te strony ludzie chętnie wracają po więcej wiedzy lub po prostu, aby nacieszyć oko przepysznie wyglądającym daniem.

Doskonały do każdej firmy – Lenovo K6 Note

0
Doskonały do każdej firmy - Lenovo K6 Note

Zwiększenie efektywności działań to częsty temat dyskusji w wielu przedsiębiorstwach. K6 Note od Lenovo to urządzenie, które doskonale sprawdza się jako funkcjonalny telefon służbowy.

Możliwe zastosowania dla tzw. dronów kompaktowych

0
Możliwe zastosowania dla tzw. dronów kompaktowych

Powoli oswajamy się z widokiem quadrocopterów średniej wielkości tj. drony DJI z serii Phantom, które przemykają niepostrzeżenie nad placami budów, nad zakorkowanymi ulicami czy nad miejscami organizacji imprez sportowych lub koncertów. Z uwagi na możliwość wyposażenia tego typu dronów w porządny gimbal i dobrej jakości kamerę, a także z uwagi na oferowane przez nie parametry lotu, znajdują one wiele różnych, w pełni profesjonalnych zastosowań. W ostatnim czasie dla tej kategorii dronów pojawiła się jednak pewna konkurencja. Są nią niewielkie, kompaktowe drony, stworzone z myślą o zastosowaniach typowo amatorskich. Czy jednak niewielki gabarytowo sprzęt tj. drony DJI Mavic rzeczywiście nadaje się tylko i wyłącznie do zastosowań typowo amatorskich? Niekoniecznie.

Dron do zabawy, a może coś więcej?

Kompaktowe drony DJI Mavic, a także inne niewielkie drony wielu znanych marek, coraz częściej trafiają w lukę pomiędzy urządzeniami typowo rozrywkowymi, a większym sprzętem przeznaczonym do zastosowań nie tylko amatorskich, ale i wysoce profesjonalnych. Tego typu drony standardowo wyposażone są w doskonałej jakości kamery i gimbale, co pozwala wykonywać niezwykle efektowne ujęcia z wysokości. W stosunku do sprzętu profesjonalnego, są to jednak urządzenia znacznie mniejszych gabarytów, dzięki czemu użytkownik nie ma najmniejszego problemu z ich transportem. Takiego kompaktowego drona można zabrać ze sobą w każde miejsce, również na długą pieszą wędrówkę po górach. Małe rozmiary drona to także okazja do latania w miejscach z dużą ilością przeszkód, w tym w pomieszczeniach zadaszonych, gdzie łatwo o uszkodzenie dużego drona. W tym sensie drony kompaktowe tj. wspomniane drony DJI Mavic, w pewnych specyficznych okolicznościach mogą stać się ciekawą alternatywą dla większych dronów półprofesjonalnych i dużego, zaawansowanego technicznie sprzętu latającego.

Sport, podróże, rekreacja

Niewielkie gabarytowo drony kompaktowe sprawdzą się w roli osobistego sprzętu fotograficznego w zasadzie, w każdych warunkach. Będą idealnym wyposażeniem dla miłośników sportów wyczynowych, dla podróżników i zwykłych turystów, którzy rządni są pięknych i nietypowych ujęć w wyjątkowej scenerii. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze, drony DJI Mavic i drony kompaktowe innych marek, mogą być zabrane praktycznie w każde miejsce i uruchomione w najbardziej dogodnym dla użytkownika momencie. Można wykorzystywać je do filmowania lub fotografowania przyrody, krajobrazów czy zabytków. Przy ich pomocy można również filmować popisy wyczynowych sportowców czy wykonać zdjęcie własnej osoby w nietypowym miejscu, na przykład na szycie góry.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karty graficznej?

0
Na co zwracać uwagę przy wyborze karty graficznej?

Każda platforma gamingowa powinna charakteryzować się wysokiej jakości podzespołami, które pozwolą na obsługę wszystkich najnowszych gier komputerowych. Najważniejszym elementem jej budowy wydaje się być karta graficzna.

Jak stworzyć portfolio w internecie?

0
Jak stworzyć portfolio w internecie?

Portfolio w internecie możne stanowić świetną ofertę handlową. Podając przykłady stworzonych przez siebie prac, projektów czy też wymieniając klientów, dla których się pracowało, zyskuje się szansę na otrzymanie dobrego zlecenia za godziwe pieniądze.

Porównujemy laptopy do 3500 złotych

0
Porównujemy laptopy do 3500 złotych

Na średnią półkę cenową składa się ogromna liczba urządzeń, dlatego śmiało ogłosić ją mianem najszerszej. Tak duże zróżnicowanie produktowe sprawia jednak, że często trudno wybrać najlepszego laptopa na daną chwilę. My podpowiadamy, jak to zrobić.

4 kroki do idealnej kolby kukurydzy

0
4 kroki do idealnej kolby kukurydzy

Gotowana kolba kukurydzy to prawdziwy rarytas. Wydawało by się, że jej ugotowanie jest zajęciem równie prostym co wiązanie butów, ale nic bardziej mylnego. Dobra kukurydza gotuje się szybko. Nie można jej też zbyt długo zostawić w gorącej wodzie, ponieważ zrobi się twarda i sucha. Kukurydza jest najlepsza jeżeli ugotujemy ją w wodzie z dodatkiem mleka.

Co zrobić, żeby poderwać dziewczynę?

0
Co zrobić, żeby poderwać dziewczynę?

Każdy chłopak przynajmniej raz w życiu zastanawiał się co zrobić, by zwrócić na siebie uwagę wymarzonej dziewczyny. Nie jest to sprawa najłatwiejsza i nie wszystkie sposoby działają tak samo na każdą kobietę, jeśli jednak rzeczywiście nam zależy, możemy wypróbować kilku z nich, mając nadzieję, że przyniosą pozytywny skutek. Jak poderwać wymarzoną dziewczynę?

Naucz się rozmawiać

Choć wydaje się, że każdy posiada tę naturalną umiejętność, w rzeczywistości nie wszyscy są dobrymi rozmówcami. Przede wszystkim naucz się słuchać. Kobiety zwracają baczną uwagę na to czy chłopak słucha ich uważnie, jest zainteresowany tym co mówią oraz czy nie przerywa. Jeśli dziewczyna jest nieśmiała, możesz delikatnie zachęcić ją do mówienia, a nawet wprost powiedzieć, że lubisz słuchać, kiedy ona mówi.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Nie bez powodu przyjęło się takie powiedzenie. Patrzenie sobie w oczy bardzo zbliża ludzi, dlatego jeśli chcesz pokazać, że jesteś zainteresowany daną kobietą, że szanujesz ją oraz jest dla Ciebie ważne to, o czym mówi, staraj się patrzeć jej w oczy. Oczywiście z niczym nie należy przesadzać i ciągłe patrzenie jej w oczy może przynieść efekt odwrotny, jednak podczas rozmowy zdecydowanie kontakt wzrokowy powinien przeważać.

Mowa ciała i pozytywne nastawienie

Bardzo ważne są także wszelkie niewerbalne sygnały, które wysyłamy. Pamiętaj o swojej postawie. Zwróć uwagę na to, by być wyprostowanym, bo to świadczy o twojej pewności. Bacznie przeglądaj się ruchom swoich rąk oraz nóg. Wszelkie nerwowe zachowania są łatwe do wychwycenia. Staraj się więc po prostu zachowywać naturalnie.

Przede wszystkim jednak nie zapominaj o uśmiechu. Kobiety zdecydowanie wolą optymistów, mężczyzn, którzy potrafią rozśmieszyć i pocieszyć w trudniejszej chwili. Pokaż jej, że cieszysz się, gdy z nią przebywasz. Pamiętaj jednak, by twój uśmiech nie był wymuszony, ponieważ łatwo będzie to zauważyć.

Szanuj jej przestrzeń

Czasem mężczyźni zbytnio podbudowani tym, że spotkanie przebiega pomyślnie, zaczynają za wszelką cenę wkraczać w prywatną przestrzeń dziewczyny. Pamiętaj, że każda kobieta jest inna i nawet jeśli się jej podobasz, może nie chcieć przytulać cię na pierwszej randce. Zwracaj uwagę na znaki, które dostajesz od dziewczyny. Jeśli zbliżasz się, a ona się odsuwa, najwyraźniej nie jest jeszcze na to gotowa. Uszanuj jej decyzję i poczekaj.

Skąd wiadomo, że podobasz się chłopakowi?

0
Skąd wiadomo, że podobasz się chłopakowi?

Każda dziewczyna chciałaby wiedzieć, czy ma w ogóle u wymarzonego chłopaka szanse. Zapytać wprost oczywiście nie wypada, jednak jest kilka znaków, które mogą wskazywać na to, że faktycznie mu się podobasz. Oto najważniejsze z nich.

Oczy – zwierciadło duszy

W spojrzeniu kryje się wiele. Jeśli dobrze obserwujesz swojego wybranka, szybko zorientujesz się czy wpadłaś mu w oko. Jeśli mu się podobasz, możesz być pewna, że będzie wodził za tobą wzrokiem. Mówiąc coś, prawdopodobnie będzie co jakiś czas spoglądał w twoją stronę, by ocenić twoją reakcję. Jeśli chłopak jest śmiały może nawet próbować przez dłuższy czas utrzymywać z tobą kontakt wzrokowy. Jeśli to ten jedyny, nie bój się tego spojrzenia!

Mowa ciała

Tu wskazówek mamy wiele. Jeśli chłopak często przebywa w twoim otoczeniu oraz zwykle siada blisko, prawdopodobnie mu się podobasz. Zwróć też uwagę na pewne szczególne gesty. Jeśli niby przypadkiem dotyka twojego ramienia często nachyla się lub po prostu zbliża się do ciebie, to znak, że nie jesteś mu obojętna.

Kto się czubi ten się lubi

Częstym zachowaniem wśród chłopaków jest niewinne droczenie. Jeśli chłopak zachowuje się tak przy każdej dziewczynie, jest to prawdopodobnie jego sposób bycia, jednak bardzo często takie przekomarzanie to dowód na to, że zdobyłaś jego serce.

Nerwy na wodzy?

Zakochanemu naprawdę ciężko trzymać nerwy na wodzy. Obserwuj w jakich sytuacjach chłopak się denerwuje. Jeśli zawsze był pewny siebie i śmiały, a w twoim towarzystwie dopada go stres, nerwowo się uśmiecha lub pocą mu się dłonie, być może jesteś powodem takiego zachowania.

Siła komplementów

Każdy chłopak wie, że dziewczyny uwielbiają być chwalone. Jeśli facet zwraca uwagę na twój strój, fryzurę czy uśmiech, możesz być pewna, że nie robi tego bez powodu. Zwróć uwagę szczególnie na te komplementy, które dotyczą tego, co się w tobie zmieniło, na przykład nowej fryzury. Z reguły mężczyźni nie zauważają takich rzeczy. Jeśli więc chłopak dostrzegł w tobie zmianę, zapewne przygląda ci się uważnie.

Pyszna, domowa musztarda

0
Pyszna, domowa musztarda

Musztarda to jeden z najbardziej popularnych składników sosów, dipów i marynat do mięs. Dodaje się ją również do sałatek, jako samodzielny sos, np. do grillowanych kiełbasek, a także jako część składową majonezu. Rynek oferuje wiele gatunków musztardy, ale oczywiście najlepsza jest ta, która posiada najmniej konserwantów, czyli musztarda domowa.