niedziela, Luty 17, 2019

Blogi i życie

0
Blogi i życie

Skąd u człowieka chęć opisywania swojego życia i jego przypadków? Nie wiem, niestety. Wiem natomiast, że od dawna czytam wiele tekstów. Pisanych amatorsko mniej lub bardziej profesjonalnie. Lubię, gdy na blogach są ładne zdjęcia będące ilustracją tekstów ich tematyki. Lubię również zaczepić wzrok na pięknym widoku- przyrody, zwierząt, ludzi i ich emocji. Tak mnie pochłonęło czytanie, że sama poczułam potrzebę pisania. O swoich przygodach- z życia codziennego. Obserwacji zjawisk przyrody, ludzkich zachowań i przypadków radości czy mniej przyjemnych przeżyć. Gdy zaczęłam się wgłębiać w tajniki pisania dla ludzi, znalazłam blog dziewczyny, która z jego prowadzenia uczyniła biznes. Jak zarabiać na blogu stało się moim hasłem przez kilka nocy. Czytałam opowieści innych blogerów, o ich pomysłach na zarabianie na blogu lub zarabianie na blogowaniu, oglądałam video blogi o grach, rękodziele, muzyce. Lista blogerów dla których pisanie, nagrywanie filmów czy podawanie pomysłów stało się pomysłem na życie. Starałam się śledzić ich rozwój docierając do pierwszych wpisów i filmów. Spodobało mi się, bo pomysł przedni- pisać- to tak jak mówić- dużo mówić, pokazywać innym, cieszyć się komentarzami i pieniążki lecą na konto. Proste? No przecież. Zaczęłam od fanpage na popularnym portalu społecznościowym. Pomyślałam, spróbuję. Przecież potrafię pisać, w miarę posługuję się polszczyzną. Być może używam słownictwa popularnego, daleko leżącego od języka literatury choć nadal zrozumiałego. Nazwałam swój blog, opisałam siebie i swoje widzenie świata i zawisłam. O czym miałabym pisać? O sobie? O swoim życiu? Zdecydowałam, że zacznę od moich obrazów- tego co widzę, jak odbieram rzeczywistość i jej odcienie. To co kiedyś było zmorą w szkole- opisy sytuacji, ludzi czy zwierząt stały się moim mocnym punktem. Zaczęło mi się bardzo podobać kreowanie mojego świata. Trochę intymnego bo bliskiego i mojego a jednak takiego, którego obraz może spodobać się również innym. Gdy piszę o zjawiskach- sytuacjach, które znam z autopsji wkładam w tekst dużo mnie. Mojego serca, moich emocji i przede wszystkim mojego widzenia. A więc oczu. Co najśmieszniejsze nie zarabiam na nim jeszcze niczego. Chcę podszkolić swój warsztat literacki, uporządkować swoje myśli. I jak na razie sprawia mi to ogromną radość.

www.bloggers.tips/

Czechy i ich atrakcje. Miasteczko Litomyśl

0
Czechy i ich atrakcje. Miasteczko Litomyśl

Ten piękny kraj zyskał wśród polskich turystów ogromne uznanie z kilku względów. Sąsiednie Czechy to krótka i tania podróż, w czasie której można ujrzeć wiele malowniczych zakątków. Północna część tego kraju to atrakcyjny kierunek krótkiej i niedrogiej wycieczki dla tych, którzy lubią piękne budowle oraz historyczne miasteczka. W gronie tych najciekawszych znajduje się Litomyśl, znany z malowniczej okolicy i ciekawej zabudowy. Wycieczki zaglądają tu bardzo często, a wśród gości nie brakuje i turystów z Polski. To malownicze miasteczko może się pochwalić wspaniałym rynkiem – największym placem miejskim, jakim mogą się pochwalić Czechy. Jego ozdoba są piękne, podcieniowe kamienice, utrzymane głównie w renesansowym oraz barokowym stylu. Najważniejszą atrakcją na terenie tego miasta jest jednak XVI-wieczny zamek. To on, jako perełka renesansowej architektury, najskuteczniej przyciąga wycieczki z różnych zakątków Europy. Jest to obiekt, który bez wątpienia zasłużył na uwagę i któremu warto poświęcić więcej uwagi w trakcie swej wycieczki po tak ciekawym kraju, jakim są Czechy.

www.wedrowcy.pl/

Skarby Istrii: Umag

0
Skarby Istrii: Umag

Półwysep Istria może się pochwalić wspaniałym wybrzeżem i licznymi plażami. To dzięki nim wczasy w tej części Chorwacji stały się popularne, a turyści przybywają tu z całej Europy w poszukiwaniu najlepszych warunków do wypoczynku. Istria, podobnie zresztą jak cała Chorwacja, może się również pochwalić pięknymi miastami. Wśród tych, które warto odwiedzić w czasie wycieczki po Istrii, znajduje się Umag. Jakimi atrakcjami może on oczarować turystów? To miasto to przede wszystkim ważny ośrodek turystyczny. Wielu podróżników spędza tu wczasy, a tanie noclegi na okolicznych kempingach są dla nich najlepszą zachętą do wypoczynku w tym miejscu. Przyciąga również miejska zabudowa. Barokowy kościół NMP oraz piękne nabrzeże sprawiają, że spacery po tym mieście każdemu mogą sprawić wiele radości. Czeka tu również ciekawa placówka muzealna. To Muzeum Miejskie, w którym można zobaczyć wiele pamiątek z okresu rzymskiego. Do najcenniejszych skarbów zalicza się tu kolekcję amfor, które udało się wydobyć z morskiego dna. Dziś cieszą one oczy turystów, dla których Chorwacja i jej dzieje stanowią interesujące zagadnienie.

www.restbox.pl

Wileńskie atrakcje: Cmentarz Antokolski

0
Wileńskie atrakcje: Cmentarz Antokolski

Ta nekropolia jest równie ważna, jak cmentarz na Rossie. To elitarne miejsce spoczynku oraz miejsce, które przyciąga malowniczym położeniem i ciekawymi zabytkami. Wiele z nich ma ogromną wartość historyczną, zatem w czasie wycieczki po litewskiej stolicy warto odwiedzić i Cmentarz Antokolski. Tu można się przekonać, jak ciekawym i różnorodnym miastem może być Wilno – miasto, do którego polscy turyści mają wyjątkowy sentyment. Na cmentarzu tym można zobaczyć groby artystów oraz przedstawicieli świata nauki. Są tu również groby żołnierzy oraz zwykłych obywateli, dla których burzliwe wydarzenia z 1991 roku oznaczały oddanie życia za wolną i niepodległą Litwę. Tu spoczywają również żołnierze radzieccy, którzy polegli w czasie II wojny światowej, są tu również groby z lat 1919-1921. W tym gronie można dostrzec i polskie groby, które dziś są bardzo ważnym celem niejednej wycieczki z Polski. Za największą atrakcję uchodzą tu jednak te groby, w których spoczywają żołnierze Napoleona oraz groby, które przypominają o czasach I wojny światowej. Takie nagromadzenie pochówków żołnierskich sprawia, że Cmentarz Antokolski często jest określany mianem wojskowego.

www.pocztaeuropa.pl

Przewóz osób

0
Przewóz osób

Mało kto orientuje się, jak ważnym dla ogólnoświatowej kultury jest dziś stały y regularny przewóz osób. Bez takiego dowozu nie tylko obiektów, przedmiotów, stworzeń i żywych organizmów, które ogólnie zwiemy zwierzętami oraz elementów większych i mniejszych, należących do przyrody nieożywionej, ale również prawdziwych ludzi z krwi i kości nic nie mogłoby przecież funkcjonować!O tym, że przewóz osób jest kluczowy dla naszej cywilizacji wiemy nie od dziś. Już starożytni grecy organizowali specjalne metody, aby umożliwić sprawny i dobrze funkcjonujący przewóz osób. W sytuacji życia w kraju o tak nieprzyjaznej i trudnej do wytrzymania przyrodzie i warunkach naturalnych ludzie muszą przecież udzielać sobie nieustannego namacalnego wsparcia. Bez takiego wsparcia właśnie przewóz osób nie byłby w ogóle możliwy, nie mówiąc już o jakimkolwiek przetrwaniu gatunku w ciężkich sytuacjach. Przewóz osób stosowany w sposób planowy, ale również koleżeński i towarzyski jest nieodzowny w przypadku posiadania kamienistych gruntów i ogromnej ilości morza na terenach swych potencjalnych włości, jak jest to w przypadku antycznej Hellady. Nie sposób przecież każdego dnia szarego życia normalnego zjadacza oliwek i koziego serka oraz przesłynnego tzatziki przeprawiać się codziennie z pługiem i ciągnącym go osiołkiem przez nawet dla geografów niezbyt szeroką cieśninę morską. Powodem może być tutaj pewna konkretna waga żelaznego lub wykonanego z innego bardzo ciężkiego tworzywa narzędzia rolniczego, ale również niechęć upartego osiołka do pracy. Bez zjawiska, jakim był dowóz osób biedny Grek, jego osiołek ani tak drogocenny pług nie mogliby nigdy opuścić swej chimerycznej wysepki.

www.wulkanizacja.info.pl/

Ubezpieczenie z opcją pomocy drogowej

0
Ubezpieczenie z opcją pomocy drogowej

Każdy właściciel auta wybiera ubezpieczenie pojazdu. Najczęściej takie towarzystwa ubezpieczeniowe w umowach przewidują ubezpieczenie auta w przypadku kradzieży bądź zwrot kosztów naprawy auta w przypadku wypadków. Jednak ogromna konkurencja na rynku ubezpieczeniowym sprawiła, że coraz więcej firm rozszerza swoje usługi.I niejedna firma przewiduje także w umowie usługę, jaką jest pomoc drogowa. W przypadku nagłej awarii auta wystarczy zadzwonić pod numer telefonu, który jest zapisany w umowie, aby została wysłana do nas pomoc drogowa. Firmy oferują zwykle nie tylko holowanie auta, ale także wiele dodatkowych usług. Taki pakiet to tak zwana pomoc assistance. Pomoc drogowa w tej postaci gwarantuje nam odwiezienie kierowcy i pasażerów w podane przez nich miejsce, czyli np. do najbliższego hotelu. Często także proponowane jest auto zastępcze, jeśli okazuje się, że kierowca koniecznie musi szybko dotrzeć do celu podróży, bądź auto jest mu prostu potrzebne, a czas naprawy może się przedłużyć. Wiele firm oferuje takie usługi nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza granicami Polski. Jest to więc niezwykle wygodna opcja i czasem warto skorzystać z takiego rodzaju ubezpieczenia. Przecież wiadomo, że zagranicą również może się zdarzyć, że będzie nam potrzebna pomoc na drodze.

www.wahacz.pl

Samochody chłodnie.

0
Samochody chłodnie.

Jak powszechnie wiadomo, przemysłowe chłodnictwo wykorzystywane jest także i w przypadku transportu różnego rodzaju produktów, które po prostu musza być przez cały czas przechowywane w odpowiednio niskiej temperaturze, w przeciwnym wypadku pojawić mogą się z nimi różnego rodzaju problemy.Dość często więc, jeśli chodzi o chłodniczy przemysł w taki sposób transportowane są produkty przemysłowe, które są jak najbardziej potrzebują takiej temperatury, oraz oczywiście produkty spożywcze, które w innym razie, gdyby nie nowoczesne chłodnictwo mogły by się po prostu popsuć. Takie pojazdy to oczywiście na ogół samochody ciężarowe, tak więc aby istniała możliwość ich prowadzenia, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień oraz co też jest niezmiernie istotne, także i umiejętności. Zasadniczo więc w przypadku takowych pojazdów wynajmuje się specjalnie wyszkolonych pracowników, którzy posiadają odpowiednie ku temu uprawnienia. Oczywiście takie pojazdy to nie koniec zastosowań, jakie znajduje obecnie przemysł chłodniczy. Ciężko było by sobie wręcz wyobrazić funkcjonowanie nowoczesnego przemysłu, zwłaszcza spożywczego gdyby nie chłodnictwo, dzięki któremu możliwe jest zdecydowanie dłuższe przechowywanie różnego rodzaju produktów.

www.oponiarnia.com.pl

Rodzaje basenów

0
Rodzaje basenów

Osoby, które mieszkają w domach bardzo często decydują się na usługę, jaką jest budowa basenów. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie do pozazdroszczenia, szczególnie wtedy, gdy latem panują upały. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, jak zanurzyć się w chłodnej wodzie.Trzeba jednak wiedzieć, że budowa basenów wcale do prostych nie należy, nawet dla osób, które decydują się na tego rodzaju „upiększenie” ogrodu. Jest to związane z wieloma możliwościami. Jeśli podejmujemy decyzję o tym, że budujemy basen, trzeba wiedzieć jakie są ich rodzaje.Najbardziej popularne są betonowe baseny kąpielowe i wśród nich – biorąc pod uwagę sposób obiegu wody, można wyróżnić dwa rodzaje. Baseny posiadające rynnę przelewową charakteryzują się tym, że lustro wody znajduje się na równi z niecką. Wybudowanie basenu tego rodzaju powoduje, że osobą kąpiąca się ma głowę położoną powyżej linii brzegowej. Cechą charakterystyczną jest to, że woda cały czas wpływa do rynny i stamtąd dostaje się do wyrównawczego zbiornika. Inną możliwością, gdy decydujemy się na budowanie basenu, są baseny skimmerowe. W związku z tym, że poziom wody jest dość obniżony, osoba kąpiąca jest widzi górną część ściany basenu.

www.mamy-dom.pl

Ferie zimowe

0
Ferie zimowe

Ferie zimowe są długo oczekiwanym czasem przez młodzież, dzieci. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ w tym okresie czasu dzielić mogą odpocząć od codziennych obowiązków, zajęć  na uczelni. Zatem przypadają one na okres zimowy, dlatego też każdy człowiek planuje swoje ferie, spędzić w górach, gdzie ma wiele możliwości spędzania swojego czasu wolnego. Mianowicie pozostaje edenie kwestia noclegu, i ludzie bardzo często zatrzymują się w takim miejscach, jak hotel Spa. Jest to doskonały pomysł, ponieważ oprócz miejsca do spania każdy możemy znaleźć dla siebie ciekawa rozrywkę, a mianowicie różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które jednak największym uznaniem cieszą się wśród kobiet. Ferie zimowe ludzie wykorzystują na różnego rodzaju uprawianie sportów zimowych, ponieważ wtedy jest wiele śniegu zwłaszcza w górach, z którego chętnie korzystamy. Jazda na nartach, czy też na snowboardzie sprawiają ogromna ochotę dla wielu osób, zarówno dla małych dzieci, młodzieży jak i starszych osób. Hotel Spa jest świetnym pomysłem, aby się w nim zatrzymać na dłużej, ponieważ kiedy wracamy po całym dniu ze stoku jesteśmy zmarznięci. Hotel Spa natomiast oferuje nam wiele zabiegów, dzięki którym wracamy do formy.

www.shoeperwoman.com

Akcesoria do bielizny

0
Akcesoria do bielizny

Bielizna damska to nie tylko biustonosz i figi. W sklepach odzieżowych można zakupić wiele przydatnych akcesoriów do bielizny, które mają za zadania wymodelowanie naszego ciała, udoskonalenie sylwetki oraz zapewnienie komfortu i wygody na co dzień oraz w wyjątkowych sytuacjach. Bielizna damska przede wszystkim musi być wygodna i sprawiać, że nasze ciało będzie dobrze prezentowało się w ubraniach. Jeżeli masz już dość niewygodnych, zbyt ciasnych staników, wżynających się w ciało ramiączek, czy krępujących ruchu majtek, to zafunduj sobie kilka akcesoriów do bielizny, dzięki którym będziesz dobrze czuła się w tym, co masz na sobie. Jednym z takich gadżetów są na przykład osłonki na brodawki. Dzięki nim możesz nosić bluzki bez zakładania pod nie biustonosza i mieć pewność, że nic się nie odznacza. Bielizna damska zakupiona w sklepie z odzieżą niekiedy wymaga ulepszeń. Na przykład do koszulek typu „bokserka” można zakupić sobie klips ściągający ramiączka od biustonosza – dzięki temu nie będą wystawała z pod ubrania.

www.morini.pl